مرکز تلفن ابری

مرکز تلفن ابری فرامدرن را به سادگی تجربه کنید

راه اندازی مرکز تلفن ابری قدرتمند فرامدرن، یک راه حل مناسب برای تمام نیازهای ارتباطی کسب و کار شماست.

آنچه هر کسب و کاری برای آن اهمیت قائل است تقویت زیر ساخت ارتباطی مجموعه است. و این همان چیزی است که فرامدرن می خواهد.

مرکز تلفن خود را به سرعت راه اندازی کنید تا از رقبای خود پیشی بگیرید و تیم پشتیبانی و فروش شما افزایش و رشد بازدهی خود را شاهد باشند.

مرکز تلفن ابری
مزایای خرید تلفن اینترنتی

آنچه شما برای رشد نیاز دارید و فرامدرن در اختیارتان می گذارد

 

امروزه همچنان تلفن جزئی جدا ناپذیر از هر سازمان می باشد که زیرساخت ارتباطی آن شرکت را فراهم می نماید. اما تلفن هم مانند بسیاری از تکنولوژی های دیگر همراه با تکنولوژی، پیشرفت های زیادی داشته و امروز می توانید با اینترنت و راه اندازی مرکز تلفن ابری ارتباطاتی با کیفیت به مراتب بیشتر از تلفن سنتی داشته باشید.

مرکز تلفن ابری فرامدرن ویژگی های پیشرفته ای مانند دریافت تماس، ردیابی تماس ورودی و خروجی و تجزیه و تحلیل تماس را ارائه می دهد. تلفن ابری فرامدرن نیاز هر مجموعه مختلفی را در ارتباطات از بین می برد و از قدرت بالایی برای تأمین تمام نیازهای تماس های سازمان بهره مند است. تجارت خود را به سطوح بالاتر موفقیت برسانید.

 

خرید شماره

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش گیری از تمامی تماس ها بصورت نموداری و عددی

اگر تجربه مدیریت مجموعه یا حتی سرپرستی چند کارمند را داشته باشید، قطعا می دانید که دربر داشتن اطلاعات و گزارشات دقیق از عملکرد کارکنان مجموعه چه قدر می‌ تواند شما را برای برنامه‌ ریزی در مجموعه ای که دارید یاری کند.

با استفاده از ابزارهای پیشرفته تجزیه و تحلیل و گزارش تماس نرم افزار مرکز تلفن ابری، به بینشی عمیق و حرفه ای در خصوص ارتباط و خدمات دهی به مشتری دسترسی پیدا کنید. تماس های از دست رفته را بازیابی کنید، عوامل خود را بهتر آموزش دهید و هزینه تبلیغات تلف شده با را از بین ببرید.

با انواع نمودار ها گزارشات را دریافت کنید، تنظیم کنید و سناریو تماس خود بهبود بخشید. می توانید گزارش ها را روزانه ، هفتگی یا ماهانه تهیه کنید و به راحتی مرکز تماس یا مرکز تلفن ابری خود را نظارت، کنترل و مدیریت کنید.

می توانید گزارش کار هر روز، هر ماه و یا سالانه را به مدیران اصلی ارائه دهید و درصد موفقیت عملکرد خود را محاسبه کنید. آنچه شما را از دیگر رقبا متمایز می کند دسترسی به سیلی از اطلاعات داده محور است که کنترل شما بر بازار را بیشتر از قبل می کند.

خرید تلفن اینترنتی
مزایای خرید تلفن اینترنتی

یکبار برای همیشه سیستم مرکز تلفن خود را انتخاب کنید

 

نرم افزار مدرن مدیریت مرکز تلفن ابری مجموعه ای از ویژگی ها را در اختیار شما قرار می دهد تا به مراکز تلفن و مراکز تماس شما کمک کند و در نتیجه عملکرد شرکت و سازمان شما بهبود یابد، کارایی افزایش پیدا کند و به مشتریان بهتر خدمات بدهید.

هر شرکتی در هر اندازه کوچک، متوسط یا بزرگ با گروهی از مشتریان روبروست. بنابراین می تواند از بهترین نرم افزار مرکز تماس بهره مند شود. فرامدرن فرآیندهای ارتباط با مشتری شما را ساده می کند و به شما کمک می کند تا خدمات پشتیبانی و فروش عالی به مشتری ارائه دهید.

مرکز تلفن مبتنی بر اینترنت فرامدرن صرف نظر از اندازه سازمان شما به تجارت شما کمک خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه فرامدرن چگونه می تواند به سازمان شما و مسائل خاص آن در ارتباطات تجاری کمک کند، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فرامدرن با در اختیار داشتن سرورهای ابری (Cloud)، خدمات میزبانی مراکز تماس را بر بستر اینترنت فراهم آورده است. مرکز تلفن اینترنتی برپایه تکنولوژی ویپ VoIP خدماتی مانند: منو صوتی یا IVR، تعریف خط داخلی، ضبط و گزارشگیری مکالمات، صندوق صوتی، کنفرانس تلفنی و … ارائه می نماید.

 

خرید شماره